Galeria Neptun – informacje podstawowe o inwestycji

Galeria Neptun Starogard Szczeciński  to obecnie jedna z największych planowanych inwestycji w mieście. Mariusz Szwarc oraz Tomasz Pastwa, dwaj starogardzcy przedsiębiorcy, jakiś czas temu wykupili teren byłych zakładów obuwniczych Neptun. W czasach swojej świetności zakłady wytwarzały milion par butów rocznie i były wizytówką Starogardu Gdańskiego. Po zamknięciu, budynki powoli popadały w ruinę. Inwestorzy pragną, aby powstająca tu Galeria Neptun stanowiła swojego rodzaju hołd dla wspomnień związanych z tym miejscem mieszkańców miasta. Zapowiadają nawet wmurowanie tablicy pamiątkowej na terenie projektowanego obiektu, która ma przypominać przyszłym pokoleniom o mieszczącej się tu niegdyś fabryce.

Teren mieści się w ścisłym centrum Starogardu Gdańskiego, w obszarze ulic: Pomorskiej, al. Jana Pawła II i Kościuszki. To bardzo atrakcyjna lokalizacja, co z pewnością będzie miało kluczowe znaczenie dla inwestorów – muszą liczyć się z tym, że w mieście powstaje konkurencyjny obiekt tego typu – galeria Focus Mall.

Co ma się znaleźć w Neptunie? Przede wszystkim pasaże handlowe ze sklepami i lokalami usługowymi. Oprócz tego nowoczesne, wielosalowe kino. Na tym jednak nie koniec – plany zakładają również zlokalizowanie w budynku części rozrywkowo-rekreacyjnej, a w niej m.in. kręgielni.