Galeria Neptun Starogard Gdański – szczegóły

Tereny po byłych zakładach obuwniczych Neptun, ulokowane w atrakcyjnej lokalizacji niedaleko centrum miasta, doczekały się zainteresowania lokalnych inwestorów. Chcą oni zbudować na ich miejscu galerię handlową. Galeria Neptun Starogard Gdański ma tchnąć nowe życie w tę część miasta.

W poprzednim artykule podaliśmy ogólne informacje o inwestycji. Teraz przedstawimy nieco szczegółów, które do tej pory zostały już ujawnione.

Galeria Neptun Starogard Gdański ma mieć łącznie ok. 41 000 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Połowa z tego, ok. 20 000 metrów kwadratowych, będzie przeznaczona pod najem. Do galerii przylegać będzie parking, na którym pomieści się do 500 pojazdów.

Łączna wartość inwestycji to 120 milionów złotych.

Choć budowa jeszcze się nie rozpoczęła – inwestorzy podali już kilka firm, z którymi przeprowadzono już wstępne rozmowy i wykazały one zainteresowanie wynajmem powierzchni w Galerii Neptun. Są to takie marki jak Reserved, Cropptown, Stokrotka, Deichmann, CCC czy Rossmann. Inwestorom zależy też na wprowadzeniu do galerii popularnych sieci fast-food – McDonalds lub KFC, oraz sieci luksusowych delikatesów Bomi. Inwestorzy, jako przedstawiciele lokalnego środowiska przedsiębiorców, planują ok. 25% powierzchni przeznaczyć pod najem dla firm lokalnych. Za komercjalizację obiektu odpowiada Cushman & Wakefield.

Daty rozpoczęcia budowy ani planowanego otwarcia nie są jeszcze znane.