Galeria Neptun w 2014 roku

W Starogardzie Gdańskim powstaje obiekt handlowy nawiązujący do ostatnich trendów związanych z budowaniem dużych centrów handlowych. Galeria Neptun zostanie bowiem wybudowana na terenie dawnej fabryki obuwia, której nazwa to właśnie ?Neptun?. Nawiązanie do dawnych tradycji miasta przysporzy Galerii z pewnością wielu sympatyków w postaci lokalnych społeczności. Budynek stanie przy ulicach Pomorskiej i Jana Pawła II w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta.

Powierzchnia Galerii Neptun wyniesie około 35 tysięcy metrów kwadratowych. Budynek zostanie także wyposażony w 618 miejsc parkingowych. Warto podkreślić, że jest to jedyny tego typu projekt w Starogardzie Gdańskim, w związku z czym oczekiwania wobec niego są z pewnością niemałe.

Prace nad centrum handlowym zostaną zainicjowane jeszcze w tym roku, jednak otwarcia należy się spodziewać nie wcześniej niż w 2014 roku. Firmą odpowiedzialną za wszystkie etapy projektowe i komercjalizację Galerii Neptun jest Cushman & Wakefield. Deweloper uzyskał już pozwolenie na budowę więc prawdopodobnie data rozpoczęcia prac nie ulegnie już zmianie. Za optymistycznym scenariuszem przemawia także doskonała renoma wspomnianego inwestora który jest becny na rynkach w wielu krajach świata.