Galeria Neptun z pozwoleniem na budowę

Od niedawna wiadomo, że inwestorzy związani z projektem Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim (działająca na rynku międzynarodowym firma Cushman & Wakefield) otrzymali pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych. Zezwolenie zostało przyznane 7 lutego, zatem już niebawem należy się spodziewać pierwszych działań na placu budowy przy ulicach Jana Pawła II oraz Pomorskiej.

Budynek Galerii Neptun zostanie uruchomiony najprawdopodobniej w kwietniu 2014 roku, zatem mieszkańcy muszą uzbroić się jeszcze w wiele cierpliwości. Same prace rozpoczną się natomiast w kwietniu tego roku.

Będzie to największa inwestycja tego typu w Starogardzie Gdańskim a zarazem jedna z niewielu w całym województwie Pomorskim. Galeria Neptun liczyć sobie będzie dwie kondygnacje i 35 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a w tym 25 tys. metrów kw. powierzchni użytkowej. Dodatkową zaletą projektu będzie parking podziemny, który pomieści 618 samochodów. Na miejscu z pewnością nie zabraknie największych i prestiżowych marek a także popularnych sieci gastronomicznych. Warto przypomnieć, że Galeria Neptun powstaje na terenie zlikwidowanej fabryki odzieżowej o tej samej nazwie.